Početak / Meteo vesti /

Snažan zemljotres magnitude 7.3 pogodio je ostrvsku državu Vanuatu na Pacifiku

16:00
18. decembar 2024.

Oštećene zgrade, žrtve
Vanuatu: jak zemljotres, magnituda 7.3

Podešavanja za spoljni sadržaj

Privatnost
Zastrašujući zvuk i prizor za vreme jakog zemljotresa u Port Vili, meštani su u strahu istrčali napolje iz objekata.   

Snažan zemljotres magnitude 7.3 pogodio je ostrvsku državu Vanuatu na Pacifiku, donoseći veliku materijalnu štetu i brojne probleme.

U utorak 17. decembra na oko 30 kilometara zapadno od grada Port Vila u ostrvskoj državi Vanuatu na Pacifiku, dogodio se snažan zemljotres magnitude 7.3. Glavni najjači potres pratila je serija slabih i umerenih potresa u narednim satima.

Meštani prestonice Port Vila u strahu su istrčali napolje za vreme zemljotresa. Brojni objekti su oštećeni u gradu, pri čemu je nekoliko zgrada pretrpelo veliku štetu. U ruševinama ima i zatrpanih ljudi. Spasilačke službe neprekidno rade na pretraživanju ruševina, u potrazi za ljudima koji su ostali zatrpani nakon zemljotresa. Proglašeno je sedmodnevno vanredno stanje.

Stradalo je najmanje 14 ljudi, a strahuje se da bi broj stradalih mogao da se poveća. Preko 200 ljudi je povređeno. Na ulicama ima krhotina od oštećenih objekata, predmeti su padali sa polica, šteta je nastala i na infrastrukturi, vozilima i drugoj imovini. Obustavljeni su komercijalni letovi sa aerodroma u Port Vili.

Tropski ciklon opustošio ostrvo Majotopširnije

Ima prekida u snabdevanju struje i telekomunikacija, Port Vila je bez vode za piće, zbog oštećena na rezervoarima vode tokom zemljotresa. Zemljotres je pokrenuo i klizišta, koja su zatrpala puteve i pričinila štetu.

Snažna erupcija vulkana na Filipinimaopširnije
Urednički tim Vreme & Radar
Više o temi
Omega bloking nad Evropom
sreda, 15. oktobar 2025.

Sunce, oblaci i magla

Omega bloking - vreme danima slično
Izvori štetnih gasova
nedelja, 12. oktobar 2025.

Klimatski cilj još daleko

Treći najtopliji septembar u svetu
Kišan oktobar 2025. u Srbiji
petak, 31. oktobar 2025.

Preko 100-150 mm kiše

Kišan oktobar 2025. u većem delu Srbije
Svi tematski članci
Ovo bi vas moglo zanimati
Vreme i temperatura za vikend
subota, 6. decembar 2025.

Stabilnije od ponedeljka?

Vikend: promenljivo, ponegde slaba kiša
Polarni talas u SAD i Kanadi
sreda, 3. decembar 2025.

Temperatura ispod -20°C

Polarni udar u SAD i Kanadi
Kiša na Balkanu u petak
petak, 5. decembar 2025.

Petak i vikend

Dosta oblaka, povremeno moguća kiša
Svi članci
Vreme & Radar

Vreme&radar je takođe dostupno na

Google Play StoreApp Store

Kompanija

Kontakt Privatnost Pravne informacije Izjava o pristupačnosti

Usluge

Preuzimanje

Društvene mreže

facebook