Početak / Meteo vesti /

Honduras na udaru tropske oluje Sara, obilna kiša, poplave, velika materijalna šteta

16:00
18. novembar 2024.

Tropska oluja Sara
Poplave u Hondurasu, oštećeni mostovi

Podešavanja za spoljni sadržaj

Privatnost

Tropska oluja Sara donela je obilnu kišu i poplave Hondurasu. Evakuisano ugroženo stanovništvo, oštećeni putevi i mostovi, naselja odsečena od okruženja.

Od 14. do 16. novembra 2024. Honduras se našao pod uticajem tropske oluje Sara, koja se formirala iznad toplih voda Karipskog mora.

Serija tajfuna na Filipinimaopširnije

Tropska oluja se sporo premeštala duž obale Hondurasa, pa je na širem području na severu zemlje palo između 100 i 300 mm kiše, ponegde čak i preko 400-500 mm. Usledile su bujične poplave, porast vodostaja reka i izlivanja, i pokretanje klizišta.

Poplave i klizišta naneli su veliku materijalnu štetu. Mnogi putevi i mostovi su oštećeni, pa su neka mesta odsečena od okruženja. Oštećene su i brojne kuće, štete ima i na vegetaciji i uzgajanim usevima. U nekim oblastima je došlo do prekida u snabdevanju struje i telekomunikacija.

Ekstremno zagađen vazduh u Indijiopširnije

Hitne službe su imale brojne intervencije na terenu. Nekoliko hiljada ljudi je evakuisano, bilo je i akcija spasavanja ugroženih ljudi, najmanje jedna osoba je stradala.

Nakon Hondurasa, tropska oluja je oslabila prilikom premeštanja preko Belizea i Jukatanu u Meksiku, ali je i dalje mestimično bilo obilnijih padavina.

Urednički tim Vreme & Radar
Više o temi
Rekordi juna 2025. godine
ponedeljak, 7. jul 2025.

Jun 2025. u Srbiji

Rekordno topao, sušan i sunčan jun
Misteriozna svetlosna pojava
utorak, 25. mart 2025.

Misterija na noćnom nebu

Svetlosni fenomen u obliku plave spirale
Poplave u Bosni i Hercegovini
petak, 28. mart 2025.

Preko 100-150mm kiše

Poplave u Bosni i Hercegovini i regionu
Svi tematski članci
Ovo bi vas moglo zanimati
Nevreme i prašinska oluja
ponedeljak, 7. jul 2025.

Oko 40°C, vetar >80km/h

Prašinska oluja, nevreme obaralo stabla
Vruće, pa manje osveženje
petak, 4. jul 2025.

Manje vruće u subotu

Preko 35°C u petak, lokalno i oko 40°C
Šumski požari Grčka i Turska
nedelja, 6. jul 2025.

Turska i Grčka

Šumski požari, evakuisana ugrožena mesta
Svi članci
Vreme & Radar

www.vremeradar.rs

facebookKontakt
Privatnost | Pravne informacije | Izjava o pristupačnosti