Vreme & Radar
Početak / Izbor urednika /

Pratite vreme na putu – tokom vožnje na ekranu vozila uz pomoć Vreme&Radar aplikacije

15:00
17. februar 2023.

Nova opcija aplikacije
Vremenski radar na ekranu automobila!

Radar na ekranu vozilaVreme&Radar od sada i na ekranu automobila koji podržavaju Android Auto.

Vreme&Radar je prva aplikacija za vremenske uslove koja je kompitabilna sa Android Auto. Pogledajte koje mogućnosti donosi ova opcija.

Bezbednost na putevima zavisi od brojnih faktora, a jedan od važnijih faktora su i vremenski uslovi. Temperatura, magla, oblačnost i padavine bitno utiču na stanje kolovoza i vidljivost, ali i na druge važne elemente saobraćaja.

Kako bi najvažnije informacije o vremenu bile dostupne uživo tokom vožnje, Vreme&Radar aplikacija je od sada kompitabilna sa Android Auto. Ovo čini Vreme&Radar prvom aplikacijom za vremenske uslove koja je integrisana sa Android Auto.

Uz ovu opciju može pratiti trenutnu radarsku sliku iz naše aplikacije na ekranu automobila tokom vožnje. Na ovaj način se mogu izbeći neprijatna iznenađenja u pogledu vremenskih prilika tokom vožnje, odnosno pravovremeno možete videti kakvi vremenski uslovi vladaju na planiranoj ruti. Ovo je praktičnije i bezbednije od proveravanja vremenskih informacija na telefonu tokom vožnje.

KAKO SE POKREĆE OVA OPCIJA?

Za početak, neophodno je da vaš automobil podržava Android Auto ili Android Automotive, i da posedujete Android pametni telefon. Zatim je potrebno da Vreme&Radar aplikacija bude ažurirana na verziju 2023.3.1. ili noviju. Ako su ova dva uslova ispunjena, najpre povežite svoj pametni telefon sa automobilom, a zatim pokrenite aplikaciju Vreme&Radar. Na snimku iznad naše kolege iz Weather&Radar UK su prikazale postupak pokretanja ove opcije.

Na ekranu automobila će se zatim prikazati trenutna radarska slika iz naše aplikacije. Uz radar je prikazana i mreža puteva (najvažnije saobraćajnice). Može se odabrati jedan od dva dostupna prikaza radara. Prvi tip radarskog prikaza pokazuje oblačnost, vrstu i jačinu padavina, grmljavinu i temperaturu. Drugi tip radarskog prikaza pokazuje samo padavine i njihov intenzitet.

Radarska slika se može uvećati ili odaljiti na ekranu automobila. Radarska slika i lokacija će se automatski ažurirati tokom vožnje i centrirati u odnosu na vaš trenutni položaj. Treba napomenuti da aplikacija nema integrisanu navigaciju i planiranje rute na osnovu vremenskih uslova.

Namenski nismo uveli prikazivanje animacije tokom vožnje (animacija prošlog ili prognoziranog stanja vremena), već samo prikaz trenutnih vremenskih uslova, kako radarska animacija ne bi remetila pažnju tokom vožnje.

Ukoliko ekran u automobilu podržava široku rezoluciju, moguća je i podela ekrana, pa tako recimo istovremeno mogu da se prate navigacija i radarska slika, kao što je prikazano na slici iznad.

U narednom periodu radićemo na daljem unapređenju ove opcije, a u planu je i kompitabilnost sa CarPlay, kako bi i korisnici Apple uređaja mogli da koriste novu opciju naše aplikacije. Podsetimo se još nekih novina u aplikaciji: astro informacija i koncentracije polena u vazduhu.

Urednički tim Vreme & Radar
Više o temi
Ogroman sneg u Japanu
sreda, 26. februar 2025.

Predeli zatrpani snegom

Visina snega i oko 7 metara u Japanu!
Munje na nebu
sreda, 19. mart 2025.

Munja u "obrnutom" smeru

Bliski susreti s udarom groma
Poplave u Bosni i Hercegovini
petak, 28. mart 2025.

Preko 100-150mm kiše

Poplave u Bosni i Hercegovini i regionu
Svi tematski članci
Ovo bi vas moglo zanimati
Gradonosne oluje u Srbiji
četvrtak, 8. maj 2025.

Gradonosne oluje u Srbiji

Zabelelo se u maju, ali ne od snega
Nepogode u Srbiji
sreda, 7. maj 2025.

Pričinjena veća šteta

Više oblasti na udaru nevremena u Srbiji
Promenljivo, razlika u temperaturi
sreda, 7. maj 2025.

I dalje promenljivo vreme

Toplije ka jugu, hladnije ka severu
Svi članci
Vreme & Radar

www.vremeradar.rs

facebookKontakt
Privatnost | Pravne informacije