Početak / Izbor urednika /

Gradić na jugu Brazila razorio tornado, žrtve i povređena lica

13:00
9. novembar 2025.

Žrtve i povređena lica
Gradić na jugu Brazila razorio tornado

Oluje i tornado u BraziluProstran i izražen sistem grmljavinskih oluja između Paragvaja i juga Brazila 7. novembra 2025.

U petak 7. novembra kasno popodne po lokalnom vremenu, gradić Rio Bonito do Iguaçu na jugu Brazila pogodio je snažan tornado. Tornado je uslovio veliko razaranje, prema preliminarnim izveštajima približno 80% gradskog područja je uništeno.

Podešavanja za spoljni sadržaj

Privatnost
Tornado je izazvao veliko razaranje u gradiću Rio Bonito do Iguaçu na jugu Brazila.

Tornado je oštetio ili urušio brojne objekte, skidao krovove, obarao drveće i stubove, automobili su oštećeni ili čak i prevrnuti, metalne konstrukcije su iskrivljene... Ulice su bile neprohodne od brojnih krhotina. Grad je ostao bez vode i struje.

Spasilački timovi i hitne službe su odmah pristigle na teren, kako bi pomogle povređenim licima, i počele pretragu ruševina. Prema preliminarnim izveštajima, 5 osoba je stradalo, a više od 400 je povređeno, ima i teže povređenih lica.

Tornado se formirao u sklopu prostranog i snažnog sistema grmljavinskih oluja, koji se protezao od Paragvaja do juga Brazila, pa je nepogoda i štete bilo i u drugim oblastima.

Urednički tim Vreme & Radar
Više o temi
Obilna kiša i sneg u Srbiji
subota, 4. oktobar 2025.

Rekordi ponegde u Srbiji

Najraniji sneg, rekordne padavine za 24h
subota, 11. oktobar 2025.

Redak prizor

Dve komete vidljive istovremeno
Kišan oktobar 2025. u Srbiji
petak, 31. oktobar 2025.

Preko 100-150 mm kiše

Kišan oktobar 2025. u većem delu Srbije
Svi tematski članci
Ovo bi vas moglo zanimati
Tajfun na Filipinima
utorak, 11. novembar 2025.

Tajfun Fung-Wong

Na Filipinima 2 tajfuna za nedelju dana
Temperaturni kontrast u Evropi
petak, 14. novembar 2025.

Od -10 do +30°C

Veliki temperaturni kontrast u Evropi
Mestimično tmurno uz zagađen vazduh
sreda, 12. novembar 2025.

Lošiji kvalitet vazduha

Tmurno i sveže, ili sunčano i toplije
Svi članci
Vreme & Radar

www.vremeradar.rs

facebookKontakt
Privatnost | Pravne informacije | Izjava o pristupačnosti